Dom pokazowy gotowy na odwiedzających!

Od 1 grudnia Dom Pokazowy naszej firmy, który wybudowaliśmy w 2017 roku jest oficjalnie otwarty. Budynek został zrealizowany w technologii modułów pasywnych Elmot Sp. z o.o. Oznacza to, że szkielet modułu stanowi konstrukcja stalowa, a sam obiekt spełnia najwyższe standardy energooszczędności.

Odwiedzając nasz zakład produkcyjny można na własne oczy przekonać się jak wygląda dom wyprodukowany na linii produkcyjnej w hali zgodnie z reżimem technologicznym i z perfekcją spotykaną przy wytwarzaniu nowoczesnych samochodów.

Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 50m2, na które składają się salon z kuchnią, sypialnia oraz łazienka. Umiejscowienie go na terenie naszego zakładu w Kopytkowie daję nam możliwość obserwacji na bieżąco jak dom zachowuje się w zależności od warunków pogodowych na zewnątrz oraz jak wygląda zużycie energii w ujęciu dłuższego czasu, a w związku z tym koszty eksploatacji. Obiekt na przestrzeni czasu będzie nam służył do własnych badań i pomagał w doskonaleniu zarówno procesu produkcji jak i samej technologii.

„Dom Pokazowy Elmot Sp. z o.o.” w dniu premiery uzyskał certyfikat zgodności ze standardami MULTICOMFORT Saint-Gobain !
Jako, że dom pasywny wiąże się ze spełnieniem wysokich wymagań technologicznych, użyliśmy do budowy najwyższej klasy certyfikowanych materiałów i elementów wykończeniowych. Do współpracy przy projekcie „Dom Pokazowy Elmot Sp. z o.o.” przystąpiły:

 

- Grupa Saint-Gobain jako właściciel takich marek jak: RIGIPS, ISOVER czy WEBER, które dostarczyły nam produkty takie jak folia paroizolacyjna Stopair 1104, płyty z wełny mineralnej szklanej Akuplat +, płyty gipsowo-kartonowe RIGIPS PRO Duraline 12,5 czy płyty ogniochronne typ DF (GKF) RIGIPS PRO Fire+.
- Doorsy – producent drzwi zewnętrznych pasywnych model Castel
- Protan – membrana dachowa Protan SE1.5
- Siniat – płyta włóknisto-cementowa BLUCLAD
- Fermacell – system podłogi podniesionej MaxiFloor
- M&M Furniture – meble salonowe i sypialne
- Kinna – lampy wiszące i stojące
- IKEA – meble kuchenne

 

Do spełnienia standardu pasywnego należy również zadbać o odpowiednią wentylację, rekuperację i komfort termiczny pomieszczeń. Celem zapewnienia najlepszych warunków termicznych w domu pokazowym zainstalowaliśmy wysokowydajny wymiennik przeciwprądowy w kombinacji ze specjalnie zaprojektowaną pompą cieplną wykorzystującą energię cieplną powietrza wylotowego. Dzięki temu i zastosowaniu wysokiej klasy izolacji ekstremalnie ograniczamy koszty energii.

 

Na zwiedzanie Domu Pokazowego oraz zakładu produkcyjnego w Kopytkowie można się umawiać pod numer telefonu +48 58 536 98 16, adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czy poprzez wiadomość na fanpage’u https://www.facebook.com/ModuloweBudynkiPasywne/

 

Free Joomla Lightbox Gallery