Firma Elmot Sp. z o.o. do 2012r. zajmowała się termomodernizacją, usługami budowlanymi i produkcją konstrukcji stalowych.

Te doświadczenia i pozytywne opinie klientów zdobyte na polskim rynku zaowocowały pierwszym zleceniem budowy pasywnego budynku modułowego o konstrukcji stalowej – Villi Södernäs w Szwecji.

 

            Powierzone nam zadanie zostało zrealizowane w wysokiej jakości i krótkim czasie. Naszą fachowość doceniono na tyle, iż zaproponowano nam stałą współpracę w zakresie produkcji modułowych budynków pasywnych w konstrukcji stalowej. Od 2012 roku wyprodukowaliśmy 496 modułów dla 15 różnych projektów.

 

            Nasi klienci najbardziej cenią nas za cierpliwość i otwartość w relacjach, elastyczność, kompetentną kadrę, a przede wszystkim za szybkość realizacji. Stale podnosimy nasze kwalifikacje. Doskonalimy procesy planowania, przygotowania i samej produkcji. W 2015 roku rozbudowaliśmy firmową infrastrukturę o nowoczesną halę produkcyjną konstrukcji stalowych, a w 2017 roku zakończymy budowę hali obudowy i wyposażenia modułów, której powierzchnia użytkowa wyniesie 3630m2. Nasza kadra liczy obecnie 147 osób.

 

            Największym projektem, który do tej pory zrealizowaliśmy jest zespół budynków PLUTO. Obiekt mieszkalny o powierzchni 4300m² podzielony na trzy budynki o łącznej liczbie 76 mieszkań. PLUTO składa się ze 180 modułów, które zostały wyprodukowane w 7 miesięcy. Montaż budynku na miejscu został zakończony po upływie zaledwie 2 miesięcy.

 

            Dbamy o wysoką jakość produktu dlatego używamy najlepszej klasy materiałów oraz narzędzi współpracując z producentami takimi jak: Balex-Metal,  Ecophon, Fermacell, Hempel, Hilti, Illbruck, Isover, Nivell, Rigips, Rockwool, Ruukki, Siniat, Sopro, Tarkett, Würth czy Vetrex. 

 

            Jesteśmy nastawieni przede wszystkim na skuteczną realizację Twoich potrzeb. Zaskocz nas swoim projektem, a przekonasz się jak łatwo i szybko poradzimy sobie z jego realizacją.